Історія фіброцементних фасадних панелей EQUITONE

Історія фіброцементних фасадних панелей EQUITONE

В середині 1950-х років бельгійська компанія EternitNV приступила до виробництва великоформатних фасадних плоских облицювальних панелей.

Це розширило спектр застосування широкоформатних панелей, раніше застосовуваних тільки в промисловості. Були зроблені зусилля по вдосконаленню техніки забарвлення панелей.

На початку упор був на панелі для обробки стін всередині приміщень Glasal, і поліпшення тестувалися на них.

Покриття панелей модернізували для використання на столах та інших меблів і зробили стійким до подряпин, впливу кислот, пропалив від сигарет тощо.

Наступною подією була адаптація процесу виробництва під використання панелі як зовнішнього облицювання у вентильованих фасадах.

Поєднання якості покриття і формату панелей створило для архітекторів новий фасадний матеріал з відмінними механічними та візуальними властивостями. Ідеально підходить для вентильованої фасадної системи матеріал дозволив архітекторам творчо підійти до того, як має виглядати будинок.

У 1971 році німецька компанія EternitAG справила власні панелі Glasal. І мільйони квадратних метрів Glasal були продані по всьому світу. Потім на ринок вийшли нові альтернативні матеріали, поверхня яких можна було фарбувати.

У 1990 році проведена перша фасадна панель природної сушки EQUITONE [textura].

У 1992 році виробництво фасадних панелей природного сушіння перенесли в Нойбекум, Німеччина. Це забезпечило доступність необхідних знань і досвіду виробництва фасадних плит природного сушіння в єдиному місці. Зараз спостерігається стійке застосування фіброцементних панелей з Нойбекума.

ta001-onyx
[textura]

Інвестиції в технології розвивалися, і в 1995 році додалися дві нові лінійки покриттів.

У 2004 році запустився сучасне покоління EQUITONE [natura] з профарбованих в масі панелями.

Тоді ж бельгійський підрозділ компанії EternitNV розробило нову профарбовану в масі панель з візуальним ефектом натурального бетону. Ці розробки проявили себе в фіброцементних панелях лінійки EQUITONE [tectiva].

n411-sea-mist
[natura]
te-10
[tectiva]

У 2008 році в Нойбекумі було розроблено інноваційне захисне покриття для фарби за допомогою плівки, що твердіє під дією потужного потоку ультрафіолету, і EQUITONE [pictura] вийшла на ринок всієї Європи. Технологія унікальна і не доступна більше нікому з конкурентів.

Фасадна панель EQUITONE [linea], з експресивною лінійною фрезерованою поверхнею, доповнила широку лінійку, і була представлена у 2014 році.

pictura
[pictura]
linea
[linea]

У 2016 році запущена новітня фасадна плита EQUITONE [materia], що має яскраво виражену шорстку поверхню, схожу на натуральний камінь.

materia
[materia]

Це короткий опис історії розвитку фасадних фіброцементних панелей дає повне розуміння того, що бренд фіброцементних панелей EQUITONE займає передові позиції у використанні і розробці технологій виробництва фіброцементних плит.